Kim jest Asia?

Przestrzeń Asi czyli kto?
Joanna Raftopulos

Jako dzieciak często brałam do ręki atlasy geograficzne i zapalczywie je przeglądałam. Wyobrażałam sobie, że kiedyś te wszystkie miejsca zobaczę. Wtedy chciałam być meteorologiem, a ostatecznie zostałam muzealnikiem. Jednak geograficzne zacięcie zostało w postaci podróżowania!

 Największą moją pasją są wyprawy rowerowe. Dają mi wolność, niekończącą się energię i po prostu wielką radość z obcowania z przyrodą. Czyż można sobie wyobrazić lepszy środek transportu? Przemieszczasz się wolniej niż samochodem, a jednocześnie szybciej niż pieszo. Pokonujesz dystans czując wiatr we włosach i zapach świata.
Podczas rowerowych eskapad bardzo rzadko zwiedzam miasta. Po pierwsze przemieszczanie się z obciążonym rowerem po mieście nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, a po drugie wyjeżdżam z miasta, aby od niego odpocząć. Przyroda przyciąga mnie zdecydowanie bardziej niż architektura.

Poza rowerem szalenie lubię wędrówki wszelakie, kajakowe przygody o każdej porze roku i zimowe bieganie na nartach. Nieodłącznym towarzyszem wędrówek pieszych jest pies z białą pręgą na pysku czyli Rulon. Rowerowych (jeszcze) nie lubi, ale pracujemy nad tym.

Zapraszam do podróżniczej Przestrzeni Asi!
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka